ZHOTOVENÍ NOVÉ KANALIZAČNÍ PŘÍPOJKY v areálu společnosti Marston

Zde je ukázka naší práce – napojení odpadního potrubí z nové haly do přečerpávací stanice.

Při této zakázce jsme provedli rozebrání dlažby, výkop strojově i ručně celkem 35m, položení nového trubního vedení, usazení revizní šachty před přečerpávací jímkou, obsyp potrubí, zasypání výkopu. Zpětná pokládka dlažby, tak jak byla. Poslední fotka je toho důkazem

Pochvala našim pracovníkům, za skvělé a rychlé provedení i přes nepřízeň počasí.

KANALIZAČNÍ PŘÍPOJKY

Vážení klienti,

Končíte s vývozem jímky a napojujete svůj dům na kanalizaci?

Naše společnost vám nabízí i tuto službu. Máme v rekonstrukci domovních kanalizačních přípojkách a zhotovení nových kanalizačních přípojkách dlouholetou zkušenost.

A co k realizaci samotné kanalizační přípojky budete potřebovat?
 • Projekt kanalizační přípojky.
 • A tento projekt, schválený správcem vaší kanalizační sítě.

Na základě projektu si přijedeme “zakázku“ osobně zaměřit a připravíme vám cenovou nabídku na zhotovení kanalizační přípojky včetně předběžného termínu realizace.

A pokud vše odsouhlasíte, pustíme se do výkopových a instalačních prací.

Mám zájem o tuto službu - napište nám tradap@tradap.cz , volejte pan Sklenář +420 603 450 307.

Foto realizace kanalizační přípojky v Syrovicích.

NOVÝ FEKÁLNÍ VŮZ

Vážení klienti,

představujeme vám náš nový přírůstek do řady fekálních vozů. Fekální vůz MAN, se sacím výkonem 1300l/min. Cisterna pojme až 13000l.

Rozměry vozu:

 • Délka 8,8m
 • Šířka 2,5m
 • Výška 3,35m

Vyzkoušeno! Věříme, že vám nový vůz přinese úsporu v množství odvezených (nasátých) odpadních vod a tudíž i v úspoře najetých kilometrů.

Sací výkon je dostatečný pro rychlý průběh sání z jímky, hravě zvládne i hustý kal ze starých jímek.

Odčerpání jímky, septiku si objednávejte na čísle +420 605 578 901. Dispečer vám spočítá cenu za vývoz a vybere s vámi termín prací.

PRACOVNÍ DOBA VE SVÁTKY

I ve státní svátky jsme tu pro vás.

V případě nutného zásahu - přeplněné jímky, ucpaných odpadů nás můžete kontaktovat na mobilních číslech +420 605 578 901, +420 602 786 750.

Ve svátky, v sobotu i v neděli vám poskytneme havarijní službu – vývoz jímky, čištění ucpaných odpadů, kanalizací a zásah provedeme i v případě havarijního stavu vaší přečerpávací jímky.

Nic neodkládejte na víkend a volejte hned, jak problém zjistíte!


Vážení klienti,

přejeme vám do nového roku hodně zdraví, osobních i pracovních úspěchů. A těšíme se na spolupráci s vámi.

Vážení klienti,

Dne 10.11.2019

rádi bychom vám oznámili změnu adresy vozového parku a to od 18.11.2019. Nová adresa je 28.dubna 78, Želešice. Telefonní a e-mailové kontakty jsou beze změny.

V naší nové provozovně i nadále zakoupíte ekologické produkty, které jsou skvělými pomocníky ve vaší domácnosti bez použití chemie.

Nové parkovací místo je v blízkosti stáčecího místa v Modřicích, a z tohoto důvodu musíme časově upravit dostupnost naší služby - vývoz jímky zákazníkům z lokalit Brno -Komín, Bystrc, Kuřim, Soběšice, Lelekovice a okolních obcí. Pro dostupnost daných lokalit a výběru vhodného termínu pro vývoz jímky kontaktujte našeho dispečera na telefonním čísle 605 578 901, nebo e-mailem tradap@tradap.cz.

V těchto podzimních dnech jsme velice vytíženi ve svozu odpadních vod. Tímto děkujeme za vaši přízeň, které si vážíme. Ale lhůty vývozů jímek se nám protahují až na jeden týden od objednání, což nesouhlasí s našim závazkem vůči vám klientům, a tou je nabízená služba vývoz jímky do 24hodin od objednání. Rádi bychom tuto nabídku – vývoz jímky do 24 hodin pro vás zachovali, a vyšli vstříc zapomětlivým, prostě vám všem

Z tohoto důvodu ale hlavně z důvodu zvýšení mzdových nákladů jsme nyní nuceni cenu za manipulaci, při vývozu jímky, zvýšit na 690Kč za 20min.(hadice do 15m). Před samotným vývozem se informujte na aktuální cenu za vývoz. Kontakty 605 578 901, 602 786 750, a nebo e-mailem na tradap@tradap.cz.


Těšíme se na spolupráci s vámi.

Hana Sklenářová

NEODTÉKAJÍCÍ ODPAD Z RODINNÉHO DOMU.

17. ledna 2019

Čtvrteční zásah v rodinném domu, kde neodtékaly odpady od WC. Naši technici zjistili, že RD je napojený do kanalizace přes odpadní jímku. Fekálním vozem jsme jímku odčerpali, abychom uvolnily odpad z domu. Po opakovaném čištění kanalizace tlakovou vodou z jímky směrem do domu se nevyplavovaly žádné usazeniny. Ani při opakovaném splachování WC nebyl přítok odpadní vdoy v jímce vidět. A tak jsme provedli monitoring kanalizace z nátokového potrubí v jímce směrem do domu.

Monitoring kanalizace odhalil problém s chybějícím trubním vedením viz fotografie. V případě chybějícího kusu kanalizace se musí místo vykopat a nahradit novým trubním vedením.

Cena za takový úkon je individuální dle místa závady. V případě, že řešíte podobný problém zavolejte nám, zajistíme si prohlídku místa a poté zašleme cenovou nabídku na konkrétní služby. Naše firma vám zajistí vývoz jímky včetně jejího propojení do kanalizace dle platného kanalizačního řádu města Brna.

Kontakt pro objednání
dispečer: 605 578 901
e-mail: tradap@tradap.cz

ČIŠTĚNÍ ODPADNÍHO POTRUBÍ OD WC skončilo celkovou rekonstrukcí odpadů.

7. ledna 2019

A co bylo tentokrát příčinou ucpání odpadu? Močový kámen!

Močový kámen vytvořil silnou vrstvu v potrubí, a to způsobilo její neprůchodnost. Při čištění odpadu od WC byla použita elektromechanická pružina, která směrem tam odpad profrézovala, ale při vytahování pružiny se na ni namotaly vlhčené ubrousky a tím pádem pružina zůstala zaklíněná uvnitř potrubí. Bohužel, se pružinu nepodařilo vysunout ven, a tak technici museli provést celkovou rekonstrukci trubního vedení od WC.

Pokud i vy máte jakýkoliv problém s neodtékajícím odpadním potrubím, doporučuji vám zavolat profesionální firmu a odpady si nechat pročistit. A pokud to půjde tak i zmonitorovat. Ušetříte si tím nemalé finanční prostředky za případné rekonstrukce odpadů koupelen nebo WC.

Cena za hodinové čištění mechanickou pružinou včetně dopravy Brno-město je 2000Kč včetně DPH.

Monitoring odpadu vás vyjde 2200Kč včetně DPH a dopravy po Brně.

Čištění a monitoring odpadu si můžete objednat na telefonním čísle 605 578 901, a nebo e-mailem: tradap@tradap.cz.

NOVÝ ROK 2019

Vážení,

přejeme vám do nového roku hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů.

Těšíme se na další spolupráci.

Za tým společnosti TRADAP, Hana Sklenářová

KDE VŠUDE ČISTÍME PŘEČERPÁVACÍ STANICE

Čištění provádíme především v Brně a okolí, ale není pro nás problém zajet i dále. Cena za dopravu je 12Kč/km od místa výjezdu Bystrcká 1183/34, Brno. Servis provádíme u domovních přečerpávacích stanic, ale i obecních. A jaká je nejčastější závada na přečerpávacích stanicích - zaseknuté čerpadlo, a nebo plovák.

Co dělat, když zjistíte závadu na vaší přečerpávací stanici? Požádejte všechny spolubydlící, sousedy, ať nevypouští nic do odpadu než se havárie vyřeší. Zastavte hlavní přívod vody do objektu. Volejte dispečink +420 605 578 901. Váš požadavek vyřídíme dle aktuálních možností našich techniků, ve většině případů je to obratem.

Vyřešíme jakýkoliv problém s přečerpávací stanicí, nepotřebujete shánět další firmy. ČS odčerpáme, opláchneme tlakovou vodou plovák, čerpadla. Zjistíme funkčnost čerpadel, vyčistíme řezáky. V případě nefunkčního čerpadla, vám zapůjčíme naše a vaše domácnost, firma může i po dobu opravy čerpadla fungovat bez problémů.

Ukázka montáže nového čerpadla do přečerpávací stanice.

PF 2018

Všem našim zákazníkům přeji do roku 2018, aby splaškové vody odtékaly tím správným směrem TĚŠÍME SE NA SPOLUPRÁCI V ROCE 2018. Hana Sklenářová, TRADAP, s.r.o.

Ohlédnutí za rokem 2017

V minulém roce vám naše společnost pomohla vyřešit nespočet velkých či menších havárií na domovních odpadech či kanalizací. Odvezli jsme vám 15 000 m3 odpadních vod.

Vyčistili a odvezli jsme několik tun odpadu z tukových lapolů.

Zhotovili a opravili jsme desítky kanalizačních přípojek.

Prohlédli jsme několik kilometrů kanalizačního potrubí.

A proč nás volat i v roce 2018:

 • S námi vaše jímka nepřeteče. Vývoz jímky zajišťujeme do 24 hodin.
 • Ucpaný odpad není pro nás překážkou.
 • Odstraníme jakoukoliv ucpávku trvale, bez dalších reklamací.
 • Vyčistíme odpad i kanalizaci při jednom výjezdu.


VLHČENÉ UBROUSKY V KANALIZACI

Všichni je známe - vlhčené ubrousky! Už dávno neslouží jen našim nejmenším na utírání zadečku, ale zvykli jsme si na ně i my dospělí.

Dnes v obchodě koupíme vlhčené ubrousky na utírání nábytku a nebo do kuchyně, ale ty většinou skončí v odpadkovém koši. Ale co s vlhčenými ubrousky na zadek? Stejně jako ty předešlé, patří pouze a jen do koše, nikoliv do záchodu. Časté používání vede k tomu, že se v kanalizačním potrubí nakupí, udělají překážku a odpadní voda, už nemůže plynule odtékat a tím pádem dojde k tomu, že se nám ucpe nejen toaleta.

A co teprve, když máme domácnost napojenou na tlakovou kanalizaci a odpadní vodu přečerpáváme pomocí kalového čerpadla do hlavního řadu.

V takovém případě, doporučuji vlhčené ubrousky házet jen do koše a nebo je nepoužívat. Ubrousek se nerozloží, ani neroztrhá, umí se akorát pěkně natáhnout a obalit řezáky na čerpadle. Tím dojde k zaseknutí čerpadla a odpadní voda vám nastoupá v přečerpávací stanici a může se vrátit zpět do domu. A jak si poradit v takovém případě?

Přečerpávací stanici doporučuji odsát sacím vozem, demontovat čerpadla a ubrousky ručně odstranit. Poté se čerpadla montují zpět do přečerpávací stanice. Naši zkušení technici si poradí s každou přečerpávací stanic. V případě nutné opravy čerpadla, vám zapůjčíme naše čerpadlo a vaše domácnost může i po dobu opravy čerpadla fungovat.

Službu - čištění přečerpávací stanice - si můžete objednat i preventivně. Fekální vůz odsaje hustý kal ze dna jímky. Stěny jímky společně s plováky a čerpadly vyčistíme tlakovou vodou. A jímka bude jako nová. Pravidelným čištěním přečerpávací stanice předejdete havarijnímu stavu.

Objednat službu si můžete e-mailem na adrese tradap@tradap.cz a nebo kontaktujte náš dispečink na mobilním čísle +420 605 578 901.

Závěrem, bych vám doporučila používat pouze ubrousky pro naše nejmenší, kdy společně s plínkou putují do koše. Tím, že ubrousky nehodíte do toalety ušetříte nemalé peníze za čištění kanalizace nebo přečerpávací stanice. A nebo si je můžete vzít na výlet či procházku a použít je tam, kde není po ruce voda ani mýdlo, a použité hodit do odpadkového koše.

Vážení klienti,

Dovolte, abychom vám tímto oznámili změnu sídla naší společnosti a korespondenční adresy.

S účinností od 20.5.2017 je nová adresa sídla společnosti: Stará pošta č.ev. 143, 664 61 Rajhrad.

Nová adresa nahrazuje dosavadní adresu sídla: 9. května 479, 664 61 Rajhrad.

Těšíme se na spolupráci.


S pozdravem.

Hana Sklenářová
Jednatel společnosti

PRŮTOČNÍK NEBO KRTEK Z HYPERMARKETU

Ráda bych se s vámi podělila o další zkušenost s neodtékajícím odpadem a to konkrétně s odpadem od kuchyňského dřezu. Dnes mi volal kamarád, že ho zlobí už týden odpad u dřezu.

Zeptlala jsem se ho, zda už použil nějaký čistič na bázi louhu. Ano, krtka z hypermarketu.

Druhá otázka byla: Aplikoval jsi ho dle návodu? První aplikaci jsem provedl dle návodu, ale druhý den se to opakovalo a tak jsem přidal ještě jedno celé balení.

Třetí otázka byla: Jsi v pořádku? (Aplikace takového množství louhu vás může nepříjemně zaskočit. A je lepší ji provádět v ochranných rukavicích a brýlích.) Nic se mi nestalo. Noo, akorát jsem si vyšisoval barvu granitového dřezu, u odtoku je bílý flek.

Poznáváte to? Už jste byli někdy v takové situaci?

Nedoporučujeme používat tyto přípravky v případě, kdy odpadní potrubí v domech i bytech už neodtéká vůbec, nebo je jeho vedení k použití přípravku nevhodné. Potom tento pomocník dokáže naopak potrubí doslova „zabetonovat“.

Průtočník vyřeší váš problém ve většině případů během jedné hodiny.

A cena? 1800,-Kč/hod.. Havarijní výjezd po 17hod. 2900,-Kč/hod.

A cena za vaše snažení opravit špatně odtékající dřez? Cesta to hypermarketu a nákup krtka je celkem zanedbatelná, ale váš čas a poškození věcí louhem může být i několikanásobně vyšší než cena průtočníka a problém stejně neodstraníte.

Je jen na vás, jak si užíváte den. A co víc! Vaše žena bude nadšená za rychlé a trvalé řešení s odpadem v kuchyni.

Stáhněte si návod – 5 pravidel pro funkční odpad, který šetří čas i peníze.

Stáhnout návod

Volejte dispečink +420 605 578 901.

MONITORING KANALIZACE

Špatně vám odtékají odpady? Vlhne vám zdivo doma nebo ve sklepě? Máte propadený chodník či cestu v okolí kanalizace? …. to vše může být způsobeno neprůchodnou kanalizací.

Monitoringem můžete předejít nejčastějším závadám na kanalizaci jako jsou:
 • prorůstající kořeny v kanalizaci
 • zanášení kanalizace usazeninami – písek, hlíny, kameny
 • propadení terénu a zborcení kanalizace
 • ucpání kanalizace tuky
 • protispád v kanalizaci (usazení části splašků)

Monitoring lze provádět i v domovních odpadech od průměru 70mm. Provádíte rekonstrukci koupelny a WC? Při dokončené instalaci odpadního potrubí, vám doporučujeme provést jejich monitoring. A to dříve než položíte obklady a provedete konečné úpravy. Tím si ověříte kvalitu provedeného díla a předejdete tak reklamaci, která může znamenat novou celkovou rekonstrukci odpadů v koupelně.

KDY JE DOBRÉ MONITORING OBJEDNAT?

 • Při kolaudaci a přejímce nové stavby.
 • Po rekonstrukci sociálního zařízení, ověříte si tak kvalitu provedených prací.
 • Při hledání kanalizační přípojky, různých odboček.
 • Při hledání skryté revizní šachty.

Kolik mě to bude stát?

Základní cena za monitoring odpadů a kanalizace 1290Kč/1hod. Výjezd vozidla 300Kč. Uvedené ceny jsou bez DPH.

Kontaktujte nás pomocí poptávkového formuláře a zeptejte se, jak nejlépe odstranit problém s vaší kanalizací a nebo s odpady.

Volejte dispečink +420 605 578 901.

OPRAVA HAVÁRIE NA KANALIZACI

Občas se nám dějí i nepříjemné věci, jako je třeba havárie na kanalizačním řádu, který vede sklepními prostory. Taková havárie nás neodradí a závadu vám pomůžeme odstranit. Stačí zavolat náš dispečink 605 578 901.

Přiložené fotografie dokumentují takovou havárii. V tomto případě naši technici přečerpali odpadní vodu zpět do kanalizace, vodou spláchli zbytky nečistot a vadný kus vyměnili za nový. Během jednoho odpoledne byla kanalizace opět v provozu.

Hodně z nás ani dnes nevnímá, kam všechna ta odpadní voda odchází z našich bytů a domů a v jakém stavu je naše kanalizační potrubí. A až nepříjemný zápach či neodtékající záchod nás upozorní na nějakou závadu. Pravidelnou kontrolou nebo monitoringem kanalizace můžeme zjistit aktuální stav kanalizace a předejít takovým haváriím. Pokud se vám z jakéhokoliv důvodu nechce provádět tato revize a nebo už se vám kanalizace ucpala zavolejte nám . Dispečink 605 578 901.

NOVINKA BIO WC Gel

To je super zpráva, na trhu se objevil nový produkt závěsná vůně na WC bez chlóru

Tuto novinku uvítají všichni "jímkaři" a to z důvodu dodržení limitních hodnot chlóru (AOX) v jejich odpadních vodách. A majitelům domovních čističek odpadních vod tento voňavý enzymatický přípravek podpoří biologickou kulturu. Bližší informace najdete v sekci služby – Enzymy a bakterie.

BIO WC Gel můžete zakoupit u nás na prodejně. Obsah – 500ml, Cena 120Kč včetně DPH.

Buďte s námi připraveni na letní přívalové deště, stačí vody po kotníky a už je malér.

Jak preventivně ochránit dešťovou kanalizaci proti ucpání?

Pravidelně kontrolujte míru zanesení košů vpustí, gajgrů a střešních košů pluvie. Doporučujeme 2x ročně před zimou, kdy jsou plné spadlého listí a na začátku léta, ať jste připraveni na letní přívalové deště.

Zanesené koše vpustí a gajgrů rovnou při kontrole vysypte.

Nevhazujte nic do dešťové kanalizace. Při zametání dvorků a ploch prach a listí dejte radši do popelnice.

V případě, že se nechcete zabývat výše uvedenou činností a nebo se vám již kanalizace ucpala budeme rádi, když se na nás obrátíte.

Přejeme vám krásné léto.

Kutilský klenot

Nechcete umývat pos...ý záchod? Jarovou vodou ze dřezu se opláchne sám

Nevíte si rady jak správně napojit odpad z dřezu?
Nemáte čas ani chuť doma předělávat odpady? Zavolejte. Poradíme vám, jak na to a nebo to za vás rovnou uděláme.

Ucpaná toaleta vlhčenými ubrousky.

Máte vaši domácnost nebo provoz napojený do jímky?

Do jímky patří běžná odpadní voda z domácnosti a ne motorové oleje, barvy po malování a další nebezpečné látky. Odpadní vody musí vždy svým složením odpovídat platnému Kanalizačnímu řádu města Brna. V případě, že zákazník nedodrží tyto limity hradí si smluvní pokutu v plné výši.

TRADAP, s.r.o.
Stará pošta č.ev. 143
664 61 Rajhrad
(sídlo společnosti)

IČ: 25306910

Adresa vozového parku a prodejna ekologických produktů:
24. dubna 78, 664 43 Želešice
Kontaktní osoba: Radovan Tichý
mobil: 605 578 901

Otevírací doba:
Po-Pá 7:00-16:00

Havarijní služba:
Po-Pá 16:00 - 20:00
So-Ne 8:00 - 17:00

Copyright ©2016 - Tradap | All rights reserved | Designed by BrnoWebDesign